A méhpempőt a „királyné táplálékának” is szokás nevezni. A méhkirálynő onnatól kezdve, hogy kikel, egész életében méhpempővel táplálkozik, ellentétben az „alattvalókkal”. A királynő a méhkas többi lakójához képest sokkal nagyobb, sokkal erősebb és sokkal tovább is él.
Van azonban még egy fontos tény. A méhkirálynőnek van egyedül szaporítószerve, ő képes egyedül az „utódképzésre” – akkor egyszere több ezer petét is képes lerakni. A pempőt már a méheknél sem csupán az élettartamra, az egészségre és a fejlődésre gyakorolt pozitív hatásai miatt kell megemlítenünk!
Mai világunkban legyen bármilyen modern is az orvostudomány, a meddőség egyre elterjedtebb fiatal pároknál, az életkor előrehaladtával pedig méginkább az lesz. Egyes felmérések szerint Európában és hazánkban a házaspárok 15%-a meddőségben szenved. Meddőségről akkor beszélhetünk, amikor egy pár kisbabát tervez, azonban legalább egy évnyi védekezés nélküli szexuális együttlét után sem következik be a fogantatás. Tudományosabban úgy mondhatnánk, hogy az egyén képtelen hozzájárulni a fogamzás folyamatához.
A gyermekvállalásra képtelen pároknál elmondható, 45-50%-ban a nőknél áll fent a probléma, 35-40%-ban a férfiaknál, körülbelül az esetek 10%-ában mindkét fél a felelős, és a fennmaradó, elenyésző részben pedig ismeretlen eredetű a probléma oka.
A meddőség kialakulásához vezethetnek olyan tényezők is, mint a stressz, a dohányzás, a rendszeres alkoholfogyasztás, a túlsúly vagy a környezet erős szennyezése.
(Megjegyzés: Sohasem a férfi, vagy a nő a meddő, hanem pár!)
A terhesség létrejöttéhez az egyik, ha nem a legfontosabb tényező a hormonháztartás szabályos és megfelelő működése. A méhpempő bizonyított, hogy természetes módon serkenti a hormonok termelését, egyensúlyt teremt a szervezet hormonális háztarátásában úgy, hogy megnöveli annak a hormonnak a termelődését, amelyre éppen szükség van. Férfiaknál növeli a tesztoszteron termelését, így csökkentheti az impotencia kialakulásának lehetőségét; a nőknél megemeli a lutenizáló hormonok szintjét, segítve a peteérést.
A tiszta méhpempő fogyasztása ajánlott azoknál a nőknél isakiknek gyengén működik a petefészkük, vagy menstruációs ciklusuk rendszertelen -a pempő segíthet ezek megszűntetésében.
Mivel a méhpempő pozitív hatással van a szexuális teljesítményre is, növeli a potenciát, ezáltal segít a kiegyensúlyozott párkapcsolat megteremtésében.
A kiegyensúlyozott párkapcsolaton is múlik a gyermekválalás!
Tudományosan bizonyított, hogy a méhpempő hatóanyagai révén képes csökkenteni a stressz és a szorongás mértékét, továbbá a káros szenvedélyek – mint az alkohol és a dohányzás – iránti elvonási tüneteket jelentősen leredukálja. Mindezen tényezők hatással lehetnek a terhesség kialakulására is.
A tiszta méhpempő rendszeres fogyasztása a kutatások szerint 90%-ban megnöveli a terheség kialakulásának a valószínűségét. Babatervezés előtt mindkét félnek ajánlott egy 30 napos pempő-kúrát tartania, napi 1-2 gramm elfogyasztásával.
Méhpempő adagolási javaslatokhoz, tovább >
Fontos! Egyedül a tiszta méhpempő tartja meg eredeti, természetes tulajdonságait, így nagyon figyeljünk oda arra, hogy milyen minőségű pempőt vásárolnuk.